www.kluczbork.pl

ARCHIWALNY BIP Strona główna

     Wejść razem :1981580            

 

  AKTUALNOŚCI
  Archiwum aktualności
  CO I JAK W URZĘDZIE
  NASZE MIASTO
  NASZA WIEŚ
  ŚRODOWISKO
  TURYSTYKA
  GOSPODARKA
  PRZETARGI
  PLAN MIASTA
  OFERTY INWESTYCYJNE
  SPORT i KULTURA
  ORG. POZARZĄDOWE
  FORUM
  GALERIA
  DANE TELEADRESOWE
  KONTAKT

 

Biuro Informacji Publicznej

Biuletyn Informacyjny Miasta i Gminy Kluczbork

Certyfikat Przejrzysta Gmina

Nowi Inwestorzy w Kluczborku

  Aktualności

Wizyta w Fabryce Mebli ROPEZ

W dniu 18.06.2008 r. miała miejsce wizyta Burmistrza Miasta Kluczborka w fabryce mebli ROPEZ w Kluczborku. Po fabryce burmistrza oprowadzali: właściciel - prezes firmy Ropez Pan Robert Poszwa, dyrektor d/s technicznych i eksportu Pan Andrzej Tyczyński oraz kierownik zakładu Pan Waldemar Kupidło.

Fabryka mebli Ropez ma swoją główną siedzibę w Mroczeniu i działa od 1994 r. Zatrudnia ponad 80 osób i produkuje wysokiej jakości wyroby tapicerskie: narożniki, kanapy 3 i 2 osobowe oraz fotele i pufy. Połowa produkcji jest przeznaczona na eksport na rynki wschodnie: Estonia, Litwa, Łotwa oraz Rosja – Kaliningrad. Głównym konstruktorem i projektantem mebli jest właściciel firmy Pan Robert Poszwa.

Po dokonania zakupu przez właściciela Firmy ROPEZ większości budynków produkcyjnych dawnej fabryki mebli przy ul. Dzierżona 15 oraz przeprowadzeniu niezbędnych remontów – 11 października 2007 r. fabryka rozpoczęła produkcję wysokiej jakości mebli tapicerskich przeznaczonych wyłącznie na rynek zachodni: Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Czech, Słowacji i Węgier.

Głównym powodem zakupu była dobra perspektywa rozwoju firmy w Kluczborku oraz dobra infrastruktura pod działalność meblarską.

Na początku zatrudnienie znalazło 15 osób. Dzięki szybkiemu rozwojowi firmy obecnie pracuje w fabryce ponad 50 osób, a poziom produkcji wzrósł do 12 Tirów miesięcznie.

Główny odbiorca wyrobów fabryki jest zainteresowany podwojeniem dostaw od września br. Trwają na ten temat intensywne rozmowy w celu otrzymania gwarancji, że taki poziom zamówień będzie stabilny. Pozwoliłoby to na znaczne zwiększenie zatrudnienia co pozytywnie przyjąłby kluczborski rynek pracy.

Niniejszym firma ROPEZ informuje, iż posiada wolne miejsce pracy na stanowiskach szwaczka i tapicer, oraz wolne miejsca celem nauki zawodu na kierunkach stolarz i tapicer.


wersja: 1
zatwierdzone: 2008-07-02 09:19:57, Mirosław Birecki
wpisane: 2008-07-02 09:19:42, Mirosław Birecki


Pomoc - Redakcja - Drukuj

       
copyright 2006 Kluczbork.pl
 Dodaj do ulubionych |  Ustaw jako startowa  | Plan MiastaNapisz do nas | Redakcja